חפרפרות בגינה: איך להפטר מחפרפרת בגינת ביתך

חולד- המכונה חפרפרת הוא יונק שחי מתחת לאדמה. חפרפרות שורדות בטבע כשיש להן רשת מנהרות שהן חפרו לעצמן כדי להתחמק במהרה, אך כאשר זה מגיע לחצר הבית שלך, במהרה הדבר יכול להפוך לברדק אחד גדול ומהגינה הירוקה והמטופחת שלך תמצא את עצמך חי על מנהרות ובורות בכל מקום, לא נעים, לא יפה ובעיקר מזיק ליבול ולצמחים שלך, כי מצמחים וחרקים הן מוזנות.

MOLE1

את המנהרות הן יוצרות בעזרת שיניהן ומעמיקות את המנהרה בעזרת גופן. הפיר שאנחנו רואים הוא תוצר של החפירה והעלאת העפר מן האדמה כלפי מעלה, כך נוצר לנו תל קטן באמצע הגינה. את העבודה הזו הן עושות לרוב בשעות היום עד הערב, ואוגרות לתוך המנהרות מזון שליקטו או תפסו ולמתן הפרשות. במחילות האלה חיה לה חפרפרת אחת בכל מחילה, כאשר המחילות יכולות לנוע בעומק של עד מטר מתחת לפני הקרקע.

ישנן שתי כמה שיטות לתפוס את החפרפרות

1. מלכודות, אך לא תמיד החפרפרת יוצאת החוצה וצריך לחשוב היכן למקם אותה. הדרך הטובה ביותר היא לדרוך על הבור ולחסום אותו בעזרת מעיכת העפר, כך בזריזות החפרפרת תחפור שוב ותוכלו למצוא אותה לתפוס אותה ולהרחיקה, ניתן לעשות זאת בחודשי האביב והסתיו כי אז הן עורכות היטב את המנהרות ופעילות יותר מחודשי החורף בהם הן ממליטות, אז לפני שהן מוציאות את צאצאן לאוויר העולם, עליכם לתפוס אותן ולא רשת מנהרות עזה תהיה בדיחה על ידן.

MOLE

2. גז המופרש לתוך המחילות אותו רק מדביר מומחה יכול לבצע את העבודה, לפני כן מוטב שלא תשקו את הגינה, כדי לא ליצור בארות מים במחילות.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *