כל השיטות להרחקת יונים- איך להיפטר מיונים?

יונת בית, המכונה יונת הסלע, יכולה לקנן בשנה כתשעה מחזורים שבכל מחזור בוקעים שני גוזלים, המשמעות היא שבשנה אחת ישהו היונים מתחת לחלונכם כ-18 יונים שלא כולן ישרדו. הדבר עלול להביא למחלות בשל הבקטריות doveשהיונים מביאות עימם, שלשלשת שאף היא מביאה עימה חיידקים ומחלות וכינים אשר סוחבות עימן היונים. גם לרכוש המתכתי הדבר עלול לגרום לנזקים, כיוון שהחומציות שבלשלשת הורסת את הדברים המתכתיים ויוצרת חלודה ופגמים.

על אף שהן מביאות עימן מחלות, כמו שכולם מכירים את סיפור היונה ועלה הזית, כך קיימת אמונה שאסור להרוג יונים אשר מביאות עימן בשורות טובות. לשם כך ישנן מספר דרכים להרחקת היונים מבלי לקרוא למדביר שיפזר רעל וכך רק היונים שנמצאות מתחת לחלון ימותו.

 1. רשת להרחקת יונים- עדיף להשתמש ברשת פלדה, כך שהיונים לא יקרעו את הרשת ולא יוכלו להיפצע או להילכד כמו ברשת הפלסטיק שלעיתים נקרעת ונתקעות בה היונים ואף גוססות כמה שעות עד אשר מתות, דבר זה לא נעים לא לנו ולא להן,
 2. דוקרנים- המטרה שלהם הי לא ללכוד את היונים, אלה לא לאפשר ליונה נוחות כיוון שהיונים לא מסוללות לעמוד במקום לא נוח, ישנם סוגים של דוקרנים- ממתכת, נירוסטה ואפילות פלסטיק, ישנם גם דוקרנים של סליל טיל אך לעיתים הדבר עלול לגרום ליונה להיפצע.
 3. לבתים עם גגות אסבסט קיים פס מסרק אשר מונע את כניסתן של היונים בין הצד הקעור.
 4. יונים מפחדות מינשופים, ניתן לשים דמות של ינשוף בחלון, ככה שהיונים יזהו אותו מרחוק ויתעופפו להן משם.
 5. חומרים דביקים אשר מורחים בנקודות בהן היונים מקננות ונוחתות, אך זכרו שגם כאן תהיה פגיעה ליונה- הדבק אמנם נותן לה תחושת אי נעימות והיא לא תשוב יותר אל אותו מקום, אך היא יכולה להידבק אל המקום ולעיתים להתייבש ולמות, הדבר לא יהיה נעים גם עבורכם.
 6. טיל חשמלי- דבר זה אמנם משמיד את היונים ובאמת לא כדאי להן לפגוש אותו, אך יש לכך השלכות רבות וחלקן נוטות לאלימות בבעלי חיים.
 7. פסים זוהרים- יונים מפחדות מהחזרי אור, דבר אשר יכול להבריח אותן.
 8. דיסקים- כמו הפסים הזוהרים גם הדיסקים מחזירי אור ובעלי השתקפות, כך שהיונה תפחד מדמותה ומהחזר האור ואינה תשוב, הדבר יכול להיות מובייל נאה לחלון אם מצרפים כמה דיסקים נוספים.
 9. לכידת יונים בכלוב, זכרו שהכלוב לא יכול ללכוד את כל היונים שנוחתות אצלכם מתחת לחלון.
 10. הרס קיני היונים- יונים לא שבות לבית אשר נהרס להן, אך ודאו שאין שם גוזלים או ביצים לפני כן, שכן הדבר יהרוג אותם.
 11. נייר כסף מרשרש- יונים מפחדות מרעש ולכן נייר כסף גם יבריח אותם בשל ההשתקפות שלהן, גם בשל הרעש וגם בחודשי הקיץ החמים הנייר מתחמם כך שלא נעים לעמוד עליו והן יעזבו במהרה את המקום.
 12. דמוי יונה- יונת דמה שמרחיקה את היונים מהמקום, בשל הריח והחומר שהיא מפיצה.

1 Comment

 • טיפים וטריקים להרחקת ציפורים בעצמך מרץ 2, 2023 הגב

  […] ציפורים יכולות להיות מראה יפה ומבורך בגינה שלכם, אבל הן יכולות גם להוות מטרד כשהן מתחילות לפלוש לביתכם או לגרום נזק לרכוש שלכם. בין אם זה לקנן בגג שלך או לעשות בלגן במרפסת שלך, בקרת ציפורים חשובה לשמירה על הבית והגינה שלך נקיים ונוחים. בפוסט זה, נחקור כמה טיפים וטריקים יעילים לשליטה בציפורים בעצמך שבעלי בתים יכולים להשתמש בהם כדי להרחיק ציפורים. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *