כיצד להיפטר מעכברים בבית ביעילות

עכבר הוא יונק ממשפחת המכרסמים. העכברים בעלי פרווה בכל חלקי גופם פרט לזנב, הם מגיעים לגודל של עד 9 סנטימטרים, הם קטנים וזריזים. יש המתבלבלים וחושבים שהעכבר הרגיל הוא גדול אך בעצם עכברים גדולים אלו חולדות. בגלל שהם חיות שנטרפות בקלות עיקר פעולותיהם מתרחשת בלילה, הטורפים העיקריים שלהם הם הנחשים והחתולים.

תוחלת החיים של העכבר הוא עד 3 שנים, כאשר הריון הנקבה נמשך כ-20 ימים והיא יכולה להמליט עד חמישה גורים שהם עומדים על הרגלים רק לאחר חודש. הנקבה יכולה להרות שוב כשבוע לאחר לידתה.

העכברים לרוב הם צמחוניים אך אם יהיו רעבים ממש הם מסוגלים לאכול בשר, אפילו בשר של עכבר אחר ואף את זנבם במקרה של גוויה ברעב.

miceהעכברים סוחבים איתם מחלות איומות לאדם כיוון שהם מסתובבים בביבים ובאשפות הטפילים שהעכברים נושאים עימם יכולים להוות נזק רב לבני האדם. גם לרכוש הם מטרד לא קטן, עכבר יכול לכרסם את הארונות ואת הריהוט בבית הם יכולים לעשות נזק גם לבגדים, לצינורות גז ומים, הם אחד מהגורמים הכי מזיקים לענף החקלאות ולענף המזון בכלל, הם נמצאים בפינות חשוכות במחסנים, בסדקים וחורים של קירות, בארונות ובכל מקום שירגישו מוגנים שם.

העכברים יכולים לכרסם את הצינורות ולסלול לעצמם דרך בתוך הקירות ולשכון בהם זמן ממושך, כשירגישו פחד הם יסתתרו שם והדבר יקשה למצוא אותם ולהוציא אותם משם.

דרכים להיפטר מעכברים בבית:

1. הדברת עכברים אלקטרונית- מכשיר אולטראסוניק זוהי שיטה של גלי קול שאת תדריו האדם לא שומע רק חיות כמו מכרסמים וחרקים יכולים לשמוע, הדבר מרחיק אותם מהסביבה בה התדר מופעל מכיוון שהם לא סובלים את הרעש. יש לכם בבית חיות מחמד מכרסמים אז הן עלולות להיפגע מהמכשיר ולכן אסור להשתמש במכשירים כאלו בקרבת בעלי חיים.

2. מלכודת עכברים עם פיתיון אשר לוכד את העכבר, יש מלכודות משוננות ומלכודות קפיץ שהורגות אותו- הדבר לא נעים לעין ולא לחיה עצמה. ויש מלכודות שהן רק כולאות את העכבר וניתן לשחררו במקום פתוח הרחק מן הבית. מלכודת דבק משאירה אותו חי אבל הדבר כואב לחיה מאד ואם משאירים אותו כך מספר ימים הוא גוסס עד אשר מת.

3. רעל נגד עכברים, אם אתם חוששים מלהשתמש ברעל בסביבתכם ניתן לקחת חתיכות קרטון ולשים דבק נגד מכרסמים בשילוב עם הרעל עכברים, העכברים ידבקו לזה.

4. ניקיון וסדר- בכדי שהעכברים לא יכנסו אליכם הביתה, צריך לנקות ולא להשאיר להם מקום מחבוא.

5. אטימת סדקים, חורים ושאר פתחים אשר העכברים יכולים לצוץ מהם. מספיק רק פתח בגודל של מטבע כדי לאפשר להם להיכנס לחדר. אם מצאתם פתחים מומלץ לסתום אותם עם צמר פלדה עד אשר תוכלו לתקן אותם עם גבס.

6. אמצו חתול, העכברים לא מסוגלים לסבול את הריח של החתולים ומהר מאוד העכברים ינוסו על נפשם מהבית.

7. שפכו קולה על צלחות מתחת לכיורים ובאיזור שבו העכברים מהלכים, העכברים ימשכו לקולה בגלל המתיקות וימותו תוך זמן קצר מכיוון שהם לא יכולים לעכל ולהוציא מהגוף פחמן דו חמצני.

8. אל תשאירו פחים מלוכלכים

9. גם חוץ הבית מביא עימו את העכברים לדור בדירתכם, נקו היטב את החצר, דאגו שאין דשא יבש או מקומות מסתור עבורם כמו גרוטאות ישנות וזוהמה בחצר הבית.

10. מלכודת חשמלית- ברגע בו העכבר נוגס בפתיון מופעל זרם חשמלי אשר מחשמל את העכבר וגורם לו למוות.

11. הדברה כימית על ידי מדביר מוסמך וציות להוראותיו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *